BlogGemstone w fotografii produktowej


Fotografia Produktowa kamieni szlachetnych czy też gemsone wymaga bardzo dużo poświecenia w etapie przygotowania oświetlenia oraz środowiska fotograficznego aby uniknąć niepotrzebnych odbić oraz aby pokazać walory danego kamienia , staranne wyczyszczenie produktu oraz środowiska w który będzie fotografowany . Oświetlenie musi być tak ułożone aby nie dawało refleksów czy też niepotrzebnych odbić bądź zniekształceń . W fotografii produktowej czy też reklamowej kamień szlachetny to nienajlepszy materiał do fotografowania choć jest bardzo ekskluzywnym towarem i pieknie prezentuje się otoczony metalem szlachetnym jak złoto . Detal w fotografii reklamowej otrzymujemy w zastosowaniu obiektywów macro lub tub w tym przypadku połączyłem 12mm oraz 24 mmm . Pełny opis tych pieknych kamieni znajdziecie na stronie która zajmuje się dystrybucją http://gvwgemstones.com. 


 

Firma - gvw gemstones - http://gvwgemstones.com 


 

Firma - StudioPolaroid

Sprzęt - Canon 1Ds Mark III - Bowens

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

 

Fotografia produktowa  na słodko 


Fotografia produktowa lub jak to woli reklamowa w świecie cukierniczym to nie łatwe zadanie ,  z bardzo prostej przyczyny niełatwo jest się oprzeć pokusie aby nie zjeść produktu przed zrobieniem zdjęcia .... nie obiega niczym od innych działów oczywiście koncepcja , światło , planowanie kadrów i mamy efekt jak powyżej  . Tym razem zajmuje się firmą Roll jak bułeczka tylko w języku angielskim :) ... produkująca wszystko co mamy na śniadanie , lunch lub też podwieczorek .    W fotografii produktowej  czy też reklamowej  najważniejszą rzeczą jest kompozycja , aby produkt przedstawiany nie był nudny i przykuwał uwagę potencjalnego klienta a w tym przypadku był smaczny . . W fotografii produktowej musimy zwrócić uwagę na światło które tworzy „ klimat „ zdjęcia i to od niego zależy jak będzie wyglądał końcowy efekt , powinniśmy skupić się na strukturze faktury , na kształcie bryły Jak ustawić światło ? Nie ma jednej odpowiedzi , wszystko zależy od umiejętności fotograficznych , jakości świateł . Aparat jaki był użyty to Hasselblad z przystawką Canon 1Ds Mark III , światła Bowens . Programy do obróbki graficznej to Capture One oraz Photoshop.


 


 

StudioPolaroid

 Firma - Roll 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt – Canon 1Ds mark III - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Fotografia Reklamowa

 

 

Fotografia reklamowa

- Tytanowy Nugenesis  


Fotografia produktowa w świecie kosmetycznym to nie łatwe zadanie dla faceta  ,  z bardzo prostej przyczyny lubimy sie na to patrzyć ale sami nie używamy .... nie obiega niczym od innych działów oczywiście koncepja , światło , planowanie kadrów i mamy efekt jak powyżej  . Tym razem zajmuje się firmą Nugesesis produkująca pudry do tworzenia kokorowych  płytek paznokci tzw manicure .    W fotografii produktowej  czy też reklamowej  najważniejszą rzeczą jest kompozycja , aby produkt przedstawiany nie był nudny i przykuwał uwagę potencjalnego klienta  w tym przypadku bardzo wymagające kobiety :) . W fotografii produktowej musimy zwrócić uwagę na światło które tworzy „ klimat „ zdjęcia i to od niego zależy jak będzie wyglądał końcowy efekt , powinniśmy skupić się na strukturze faktury , na kształcie bryły Jak ustawić światło ? Nie ma jednej odpowiedzi , wszystko zależy od umiejętności fotograficznych , jakości świateł . Aparat jaki był użyty to Hasselblad z przystawką PhaseOne P30 co daje nam najlepszą na rynku jakość , światła Bowens . Programy do obróbki graficznej to Capture One oraz Photoshop.

 

 

StudioPolaroid

 Firma - Nugenesis

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOne P30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Reklamowa

 Fotografia produktowa - torebka damska


Fotografia Produktowa galanteri damskiej  dla firmy Zouzi  wymaga bardzo dużo poświecenia w etapie przygotowania  koncepcji wykonania projektu ,  staranne  wyczyszczenie  produktu który będzie fotografowany   , pamiętajmy aby zamsz zawsze byl wyszczotkowany  gdyż lubi  stwarzać kłopoty  . Dobre oświetlenie aby lampy nie dawały żółtego światła a co za tym idzie nie zmieniły koloru produktu , to ważne gdy sklep ma różne kolory jednego produktu . W fotografii produktowej czy też reklamowej lubiany bardzo materiał  to skóra ale nie zamsz ..:)  ze skórą  dobrze  pracuje dobrze w środowisku studyjnym . Detal w fotografii reklamowej otrzymujemy w zastosowaniu obiektywów macro lub tub . Przygotowałem Wam przykład całego konceptu torebka , zbliżenie oraz manekin z dorysowanymi  elematami graficznymi  . Używanie tub charakteryzuje się duża głębią ostrości którą w tym przypadku nie może występować  .   

Firma  - Zouzi

 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Canon 1Ds Mark III - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Fotografia reklamowa - detal -packshot

Fotografia Produktowa wymaga bardzo dużo poświecenia w etapie przygotowania musimy pamiętać, o starannym wyczyszczeniu produktu który będzie fotografowany . Dobre oświetlenie aby lampy nie dawały żółtego światła a co za tym idzie nie zmieniły koloru produktu , to ważne gdy sklep ma różne kolory jednego produktu . Powracam do asortymentu skórzanego , w fotografii produktowej czy też reklamowej lubiany bardzo materiał , pracuje dobrze w środowisku studyjnym . Detal w fotografii reklamowej otrzymujemy w zastosowaniu obiektywów macro lub tub . Używanie tub charakteryzuje się duża głębią ostrości którą w tym przypadku nie może występować .   

Firma  - StudioPolaroid

 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Canon 1Ds Mark III - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

                   chesterfield - fotografia produktowa 


Witam przedstawiam projekt dla filmy zajmującą się estetycznym i nowoczesnym wyglądem produktów  wypoczynkowych  . Koncept w fotografii produktowej jest istotna sprawą która powinna bądź też musi przedstawić produkt tak aby wyglądał prestiżowo i zachęcał do kupna .  Skórzane produkty wyglądają bardzo efektownie w fotografii produktowej a wszystko to zawdzięczamy teksturze skóry która bardzo dobrze pracuje ze światłem studyjnym . Fotografia produktowa czy też packshot powinna być estetyczna wyraźna , czyli pracujemy na dużej przesłonie f-20 lub wyższej aby uniknąć efektu głębi . O detaliczności w fotografii reklamowej następnym poście .

 

Łukasz Kitlinski - Studiopolaroid

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Canon 1Ds Mark III - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

 

Fotografia Produktowa 

Fotografia  produktowa wymaga  przedstawienia produktu bez zbednych elementów w formie manekina  lecz bez " manekina" . Fotografia produktowa w dzisiejszych czasach jest już na stałe zapisana , jeżeli prowadzisz sklep online  należy wykonać tzw. duszka ... rezultat ? sami ocencie w jaką stronę zmierza  fotografia produktowa .

Łukasz Kitlinski - Studiopolaroid

Firma - Woolinsky

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Canon 1Ds Mark III - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia PackShot

Man czyli mężczyzna w fotografii ptotretowej  

 Facet jako postać jest również interesujący co kobieta a proces jest taki sam , czyli odpowiednia koncepcja fotograficzna , odważne oświetlenie studyjne które nadaję całości piękny kształt , przemyślane kadrowanie ułatwi odbiór oglądającego . Aparat w użyciu to Hasselblad H z Phase One P30 , światła Bowens . Obróbka Capture One , Photoshop .

Studiopolaroid – Lukasz Kitlinski

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 Pahaseone P30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Reklamowa

 

Fotografia ślubna czy weselna 


Fotografia ślubna , powinna być wyjątkowa nie tylko dla Pary Młodej lecz także dla fotografa , kompozycja , kadrowanie , światło  to wszystko składa się na przyjemny dla oka efekt . Ważne w fotografii ślubnej jest wykonie reportażu aby był czarno biały  a  nie kolorowy , czerń i biel jest bardziej efektowna i klasyczna   w powyższym przykładzie wykonany za pośrednictwem aparatu Hasselblad Xpan  jest to jedyny aparat o wymiarach kadru 24mm x 65mm  .    Aby podsumować  , w fotografii ślubnej   kadrowanie , światło to czynniki których nie powinno sie bagatelizować , gdyż to one składają sie na dobre zdjęcie .

 

Studiopolaroid – Lukasz Kitlinski

 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Canon 1Ds Mark III - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Ślubna

Katarzyna Potocka czyli inspiracja Janem Matejko


Obraz Katarzyny Potockiej wykonany jednymi z najbardziej utalentowanych postaci rodem z polskiej ziemi czyli Jan Matejko . Zainspirowany mistrzem realizmu Janem Matejko długo przygotowywałem się do zrobienia zdjęcia inspirowany mistrzem . Zaczęło się od konkursu Hasselblad Master który to jest marzeniem dla każdego fotografa , myślałem długo co mogło by być tematem fotografii jaką chciałem wystartować . Temat nie był prosty w wykonaniu , do pomocy przyszła Beata Bojda kobieta która ma niezwykły zmysł estetyczny i twórczy . Razem omówiliśmy temat , znaleźliśmy modelkę Joanne Orzechowską która perfekcyjnie nadawała się do tego rodzaju fotografii . Sama koncepcja wydawała się łatwa , lecz okazała się nie banalnym zrobieniem zdjęcia tylu modern fashion na białym tle z dużym cieniem :) . Samo ułożenie świateł zabrało mi około 4,5 godziny . W tym zdjęciu nie używałem Photoshop .. tylko małe korekty w Capture One . Fotografia którą zrobiłem nie jest kopią obrazu Jana Matejki lecz inspirowana nim .

Użyłem do tego aparatu typu Hasselblad H z PhaseOne P30 . Jest to fotografia portretowa .

firma -StudioPolaroid

mua- Beata Bojda 

Modelka - Joanna Orzechowska

 

Model Fahion Photography 


  Fashion to taka „ maszyna” która potrzebuje wielu trybów i urządzeń aby działała poprawnie . Jednym z urządzeń to fotografia , taki rodzaj fotografii nazywamy Fashion Photography , charakteryzuje się nietypowymi kadrami , eksperymentalnym światłem i kompozycją . Czy jest łatwa ? Niekoniecznie , fotograf musi przekazać nie tylko ubranie , ale zachęcić potencjalnego klienta na zakup tego produktu , przedstawić charakter modela / modelki tak aby potencjalny klient mógł wcielić się w bohatera zdjęcia . Maszyna ta ma jeszcze wiele innych działów jak Makeup artist , fryzjerzy , reklama . Do tych zdjęć używałem aparat typu Hasselblad H2 z PhaseOne P 30 . Programy to Capture One oraz Photoshop .

StudioPolaroid - fotografia reklamowa

Firma - Prestige  / amprestige           

Ghost  product photography

Fotografia Produktowa „duszek „ charakteryzuję się tym że obiekt wygląda jakby był założony na człowieka lecz widać tylko produkt . Do tego rodzaju fotografii wykorzystuje się specjalne manekiny które mają wyciętą głowę z korpusu oraz odczepiane nogi i ręce . Firma Woolinsky zajmuję się projektowaniem oraz produkcją wysokiej klasy ubrań , produkowanej w Polsce , metkowane jest to jako Made in Polandb   . W fotografii produktowej ważne są ustawienia przesłony aby produkt był ostry na całej powierzchni proponuje f22 lub f32 lecz to potrafią tylko najlepsze obiektywy typu Hasselblad , Phase One , Mamiya .

 

Studiopolaroid    –   Fotografia Produktowa

firma :  Woolinsky  

 


Tundra w fotografii produktowej 

 

 

Tundra Fashionlogic to firma zajmująca się fashion . Estetyka, idea promowania swojego produktu oraz różnorodność kampanii reklamowych charakteryzuje się świerzym spojrzeniem na świat mody i sztuki . Ta fotografia może zostać nazwana fotografią reklamową , skupiliśmy się na ocenieniu miejsca w którym odbędzie się sesja , aranżacja fotografii , pomyśleć nad oświetleniem i kadrem . New York był tym miastem którego estetyką się podpieraliśmy.Sprzęt to Hasselblad H oraz PhaseOne P30 , światłą Bowens.

 

StudioPolaroid - Fotografia produktowa

Firma - Tundra Fashion Logic

 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Canon 1Ds Mark III - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Fotografia ślubna 


Fotografia ślubna , powinna być wyjątkowa nie tylko dla Pary Młodej lecz także dla fotografa , kompozycja , kadrowanie , światło  to wszystko składa się na przyjemny dla oka efekt . Ważne w fotografii ślubnej jest wykonie reportażu aby był czarno biały  nie kolorowy , czerń i biel jest bardziej efektowna i klasyczna .    Aby podsumować  , w fotografii ślubnej   kadrowanie , światło to czynniki których nie powinno sie bagatelizować , gdyż to one składają sie na dobre zdjęcie .

 

Studiopolaroid – Lukasz Kitlinski

 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt -Leica M9

Typ fotografii - Fotografia Ślubna

Egg shell - fotografia produktowa


Fotografia produktowa w świecie muzycznym nie obiega niczym od innych działów . W fotografii produktowej najważniejszą rzeczą jest kompozycja , aby produkt przedstawiany nie był nudny i przykuwał uwagę potencjalnego klienta . W fotografii produktowej musimy zwrócić uwagę na światło które tworzy „ klimat „ zdjęcia i to od niego zależy jak będzie wyglądał końcowy efekt , powinniśmy skupić się na strukturze faktury , na kształcie bryły Jak ustawić światło ? Nie ma jednej odpowiedzi , wszystko zależy od umiejętności fotograficznych , jakości świateł . Aparat jaki był użyty to Hasselblad z przystawką PhaseOne P30 co daje nam najlepszą na rynku jakość , światła Bowens . Programy do obróbki graficznej to Capture One oraz Photoshop.

 

 

StudioPolaroid

 firma - Egg-sheel

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOne P30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Reklamowa

 

Fotografia Produktowa w audio świecie 

Fotografia produktowa w świecie muzycznym nie obiega niczym od innych działów . W fotografii produktowej najważniejszą rzeczą jest kompozycja , aby produkt przedstawiany nie był nudny i przykuwał uwagę potencjalnego klienta . W fotografii produktowej musimy zwrócić uwagę na światło które tworzy „ klimat „ zdjęcia i to od niego zależy jak będzie wyglądał końcowy efekt , powinniśmy skupić się na strukturze faktury , na kształcie bryły Jak ustawić światło ? Nie ma jednej odpowiedzi , wszystko zależy od umiejętności fotograficznych , jakości świateł . Aparat jaki był użyty to Hasselblad z przystawką PhaseOne P30 co daje nam najlepszą na rynku jakość , światła Bowens . Programy do obróbki graficznej to Capture One oraz Photoshop.

 

 

 

StudioPolaroid- Łukasz Kitliński

Firma – Yayuma  

 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOne P30  - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Konwalia w fotografii 


Dzisiaj procowałem z pięknymi bukietami o którym marzy każda kobieta , firma Konwalia zajmuje się projektowaniem ogrodów oraz tworzeniem niebanalnie wyglądających bukietów. .W fotografii produktowej ważne są ustawienia przesłony aby produkt był ostry na całej powierzchni proponuje f22 lub f32 lecz to potrafią tylko najlepsze obiektywy typu Hasselblad , Phase One , Mamiya .

Studiopolaroid – Lukasz Kitlinski

firma : Konwalia

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Canon 1Ds Mark III - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Duszek z logo


Fotografia Produktowa „duszek „ charakteryzuję się tym że obiekt wygląda jakby był założony na człowieka lecz widać tylko produkt . Do tego rodzaju fotografii wykorzystuje się specjalne manekiny które mają wyciętą głowę z korpusu oraz odczepiane nogi i ręce . Firma Logos zajmuję się wyszywaniem „ Logo” na ubraniach . W fotografii produktowej ważne są ustawienia przesłony aby produkt był ostry na całej powierzchni proponuje f22 lub f32 lecz to potrafią tylko najlepsze obiektywy typu Hasselblad , Phase One , Mamiya .

Studiopolaroid    –   Fotografia Produktowa

firma :    Logos  

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Canon 1Ds Mark III - Bowens 

Typ fotografii - FotografiaProduktowa - packshot

All white Trendy


Nowa sesja dla popularnej sieci zakładów fryzjerskich Trendy Hair Fashion o nazwie „ All White” . Jest to mieszanka fotografii fashion oraz fotografii reklamowej . Zadanie nie było łatwe gdyż wszystko włącznie z włosami modelek było białe .

 Pragnę przedstawić fragment opisu kolekcji ..” Linia włosów ponadczasowo w doskonałej symetrii. Biel, gdy odbija się od niej światło, Tobie nadaje blask. Połysk zostaje wzmocniony wilgotną stylizacją. Nieodłącznie - nieskazitelne dłonie. To one kształtują fryzurę. Geometryczne wzory na płytce paznokcia uzupełnią Twoje mocne cięcie. Naturalne barwy dodadzą delikatności. Jeśli jeszcze nie znasz świata pełnego balansu, poznaj go latem. Możesz zwolnić, odkryć swoją perfekcję, poznać swoją siłę.” ..

 

StudioPolaroid – Lukasz Kitlinski

Firma – Trendy Hair Fashion  

Siłownia w sztuce 


W fotografii produktowej napotykam się na różnego typu asortymenty sportowe . Firma Atepaa wyróżnia się nietypową estetyką i designem w produkcji ekskluzywnego sprzętu sportowego . Wykonane produkty są niezwykle plastyczne co ułatwia ich fotografowanie. W fotografii produktowej bardzo ważnym elementem jest materiał z jakiego wykonany jest produkt , drzewo skóra czy też metal są materiałami które są bardzo plastyczne co ułatwia proces wykonania zdjęcia .

                                                                                                                                                                                                                                         StudioPolaroid – Lukasz Kitlinski

Firma - Atepaa

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Canon 1Ds Mark III - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Design w fotografii produktowej 


Firma Lemone zleciła mi zrobienie fotografii produktowej do jej katalogu . Obiektem fotografowanym są lampy . Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się że lampy to kawał poważnego designu ? Odpowiednie światełko , kadrowanie i efekt fotografii widoczny powyżej .Sprzet jaki używałem to Hasselblad H Pahase One P30 , światła Bowens , oprogramowanie Capture One oraz Photoshop .

 

Studiopolaroid – fotografia reklamowa

Firma – Lemone  

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia produktowa

Grafika czy fotografika


Czy grafikę można łączyć z fotografią ? Zaczynamy od przygotowanie konceptu na kartce szkic jak powinno wyglądać finalnie , fotografia produktowa , Photoshop i magia efektów specjalnych , efekt widoczny powyżej .... Sprzęt to Hasselblad H oraz PhaseOne P30 , światłą Bowens , Photoshop oraz Capture One

 

 

StudioPolaroid –  fotografia reklamowa

Firma - Elplast

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Blowair mechaniczny detal 


Blowair to firma z Bielska Białej zajmujących się produkcją wentylatorów dających ciepło ( nagrzewnice ) , są one wykonane z nowoczesnych materiałów , ekologiczne i ekonomiczne , w tej sesji oprócz fotografii produktowej czy też packshot , postanowiłem pokazać wentylator w innym może troszeczkę spojrzeniu . Użyłem tu tube do obiektywu aby zwiększyć głębie i wyciągnąć poszczególne elementy . Sprzęt to Hasselblad H oraz PhaseOne P30 , światłą Bowens.

 

 

StudioPolaroid – Fotografia Produktowa

Firma - Blowair

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Trendy Hair Fashion in Japan 


Trendy Hair Fashion to firma z Bielska – Białej która zajmuje się strzyżeniem włosów na wysokim poziomie . Sesja którą wykonałem to sejsa na konkurs w który odbył się w Japonii . Fantazja Fryzjerów oraz fashion desingnerów widać na załączonych obrazkach . Ten rodzaj fotografii to fotografia reklamowa czy też fotografia fashion . Sprzęt to Hasselblad H oraz PhaseOne P30 , światłą Bowens.StudioPolaroid – Lukasz Kitlinski

Firma Trendy Hair Fashion - fryzury .

Firma – Tundra Fashionlogic 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Reklamowa


Tundra Fashionlogic in New York 


Tundra Fashionlogic to firma zajmująca się fashion i wszystko z tym związane . Estetyka polskiego wykonia , idea promowania swojego produktu oraz różnorodność kampanii reklamowych charakteryzuje się świerzym spojrzeniem na świat mody i sztuki . Ta fotografia może zostać nazwana fotografią reklamową , skupiliśmy się na ocenieniu miejsca w którym odbędzie się sesja , aranżacja fotografii , pomyśleć nad oświetleniem i kadrem . New York był tym miastem którego estetyką się podpieraliśmy.Sprzęt to Hasselblad H oraz PhaseOne P30 , światłą Bowens.StudioPolaroid – Lukasz Kitlinski

Firma – Tundra Fashionlogic.


Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Reklamowa

Long John i piękne kobiety.


Long John czapki dla każdego i na każdą porę , dobrze wykonane w Polsce z polska etykietką . W Tej fotografii przedstawiam fotografie reklamową w której zasadniczą rolę odgrywają piękne modelki , które podnoszą piekno prezentowanego produktu .Sprzęt to Hasselblad H oraz PhaseOne P30 , światłą Bowens.

StudioPolaroid – Lukasz Kitlinski

Firma – Long John 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia reklamowa

Karbon w fotografii produktowej 


Karbon w zbliżeniu w fotografii produktowej czy też fotografii reklamowej . Z karbonem w tej postaci spotkałem się pierwszy raz gdy Firma Safer zgłosiła się do mnie abym zrobił zdjćia ich produktów a są to butle Karbonowo - Kewlarowe wykorzystywane w przemyśle , charakteryzuje je waga która jest 75% mniejsza od stalowej oraz piękny design . Zdjęcie które prezentuje dla Was to zdjęcie zbliżenia wałka z karbonową nitką . Do tego użyłem specjalnej tuby którą nakłada się na obiektyw aby zwiększyć głębie ostrości . Sprzęt to Hasselblad H oraz PhaseOne P30 , światłą Bowens.

StudioPolaroid – Lukasz Kitlinski

Firma – Safer 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Danielle Creations i Swarovski 


Fotografia Produktowa wymaga bardzo dużo poświecenia w etapie przygotowania musimy pamiętać, o starannym wyczyszczeniu produktu który będzie fotografowany . Dobre oświetlenie aby lampy nie dawały żółtego światła i aparat który daje o najwyższą możliwą jakość , ważne jest by produkt po prostu dobrze się prezentował . Tu przedstawiam firmę Danielle Creations zajmującą się produkcją oraz sprzedażą kosmetyczek zarówno kobiecych jak i męskich , niektóre z produktów są ozdabiane kryształami z firmy Swarovski które są efektywne w fotografii produktowej . Sprzęt to Hasselblad H oraz PhaseOne P30 , światłą Bowens.

StudioPolaroid – Lukasz Kitlinski

Firma – Danielle Creations

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Fotografia Portretowa 


Witam Was pragnę przedstawić moją ulubioną cześć fotografii czyli fotografię portretową . Czym jest portret przedstawienie określonego człowieka z uwzględnieniem jego cech indywidualnych i stanu psychicznego, stosowany w malarstwie, rzeźbie, grafice czy też fotografii. Aby wydobyć charakter postaci potrzebujemy uchwycić ten moment w jej zachowaniu który pozwoli w najlepszy sposób przedstawić nam postać przed obiektywem . Wiele czynników składa się na dobrze wykonany portret , mianowicie oświetlenie , kadr , często też poruszanym tematem jest fotogeniczność , lecz w tym przypadku musimy rozróżnić portret osoby reklamującej nowe okulary przeciwsłoneczne od portretu rodzinnego.Fotografia portretowa co rozumiem pod tym terminem to pokazanie w jak najlepszy i trafny charakter postaci niezależnie jaki rodzaj sztuki przedstawiamy ..Do tego potrzebujemy światła , softboxy oraz nakładki typu Beauty dish , dyfuzory , blendy , panele świetlne. W zależności jaki „ klimat „ portretowy chcemy uzyskać tak ustawiamy swoje światłą .

StudioPolaroid - fotografia ciążowa 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Portretowa - fotografia ciążowa

Fotografia produktowa - koncept fitness 


Witam przedstawiam projekt dla filmy Atepaa zajmującą się estetycznym i nowoczesnym wyglądem produktów dla ludzi żyjących aktywnie a zarazem oczekujących dużo od jakości produktów których używają . Koncept w fotografii produktowej jest istotna sprawą która powinna bądź też musi przedstawić produkt tak aby wyglądał prestiżowo i zachęcał do kupna . Detaliczność która dają aparaty średnioformatowe typu Hasselblad są istotną sprawą w reklamie której zadaniem jest sprzedaż produktu potencjalnemu klientowi . Do tego produktu w którym dominuje chrom oraz drzewo dwa odległe od siebie materiały ale jak bardzo pięknie wyglądające razem użyłem świateł typu Bowens oraz aparat typu Hasselblad aby wydobyć jak największą detaliczność .


Fotografia produktowa - Studiopolaroid  

Firma  - Atepaa 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Tundra w duszku ale z duszą 


Witam Tundra Fashion Logic .. firma zajmująca się projektowaniem i wykonywaniem ubrań , które nosimy na co dzień. Wykonałem dla nich „ duszki „ czyli fotografia produktowa .

Specjalnie przygotowane manekiny z wyciętymi głowami oraz dłońmi .. aby ubranie wyglądało jakby nałożył je duch ..:) ..Używam światła stałego , o temperaturze 3000 K czyli światło naturalne w przypadku fotografii produktowej niesłychanie ważne . Wycinamy tło w Photoshop i efekt jest cudowny …

Łukasz Kitlinski - Studiopolaroid

Firma - Tundra Fashion Logic 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa - packshot

Chłopaki nie płaczą


Witam , przedstawiam Wam projekt w którym głównym bohaterem jest młody człowiek o imieniu Leo . Koncept zakładał zrobienie młodego człowieka z aparatem analogowym w aranżacji starego pokoju . Użyłem do tego świateł Bowen które bezbłędnie dają najlepsze światło , aparat Hasselblad H który daje nam najlepszą na świecie jakość otrzymywanego zdjęcia . Praca w studio nad konceptem nie jest łatwa gdy mamy do czynienia z młodym człowiekiem któremu ciężko wytłumaczyć aby nie ruszał się choć przez chwile . Ustawienia aparatu 125 sek 16 f , trzy softboxy typu Bowens konta z tyłu , jeden nad postacią , oraz trzeci po lewej stronie jako główne światło ...


studioPolaroid - fotografia portretowa

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Portretowa

Skandynawska estetyka 


Grupa Alwero która zajmuj się produkcja i projektowaniem ubrań , wypuszcza coś zupełnie świeżego . Sceneria która temu towarzyszyła to skandynawskie klimaty bardzo pasujące do wełny . Sesja ta może zaliczać sie do fotografii produktowej lub fotografii reklamowej Koncepcja , ułożenie świateł , kadr potem obróbka i efekt gotowy .


Łukasz Kitlinski - Studiopolaroid

Firma - Alwero 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia reklamowa


Jajeczko z  fotografią


Zięcie małego chłopca miało przypominać narodziny małego pisklaka . Użyliśmy do tego białej płyty betonowej , która wcześniej podgrzaliśmy aby młodemu człowiekowi było ciepło . Oświetliliśmy go trzema światłami , kompozycja od początku musiała być jasna i przejrzysta , do przerzuconego z Capture One do Photoshop obrazu , dołączyłem skorupki jajka . Aparat jaki użyłem to Hasselblad , światłą Bowens , aparat ustawiony na 80 mm 16f oraz szybkość migawki 125.


 Studiopolaroid - fotografia rodzinna

Firma - Alwero 

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Portretowa

Noir fotografia


Noir to technika filmowania bardzo popularna w latach 50 tych , często spotykana w filmach o charakterze kryminalnym . Charakteryzuje się mocnymi cieniami o ostrych krawędziach , oświetlana przeważanie jednym światłem . W tych czasach niektórzy przerzucają ten wspaniały i zapomniany styl do fotografii czy też filmu . Współczesne dzieła to Sin City , w moim projekcie dla firmy Mitas Design zajmującej się bielizna dla kobiet , wykorzystałem pomyśl Noir aby przedstawić kobietę w różnym świetle niekoniecznie pozytywnym . W Tym celu robiłem zdjęcia oświetlając postać jednym światłem , następnie zmieniliśmy postać aby wyglądała komiksowo i dodałem grafiki . Miłego oglądania .
Studiopolaroid – Lukasz Kitlinski

firma :  Mitas design

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia ReklamowaFotografia w rudym kolorze 


Nowa sesja dla Woolinsky , modernistyczne połączenie wełnianych produktów . W tej fotografii chciałem połączyć dwa różne rude koloru , zardzewiałe drzwi metalowego hangaru oraz rudą modelkę … W fotografii produkt-owo konceptowej , światło studyjne może być używane , aby zadbać o kolorystykę .

Studiopolaroid – Lukasz Kitlinski

firma :  woolinsky

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Reklamowa

Betonowa cytryna w obiektywie 


Z betonem i cytryna spotkałem się podczas sesji fotografii produktowej , produkty betonowe . W pierwszej chwili pomyślałem jak beton może być artystycznie pokazany , piękny ? A jednak , zaskoczyła mnie forma wystroju pomieszczeń , jednym z nich była kuchnia . Połączyłem praktyczność w formie przepisu oraz cytrynowego dodatku , deski do krojenia która pięknie się połączyła z betonową surowością. Użyłem do tego aparatu typu Hasselblad oraz światła dziennego i wielkiej blendy która rozjaśniała nam niektóre elementy … Długi czas naświetlania pozwala nam wyciągnąć każdy promyk światla , aparat musi być na statywie , aby uniknąć rozmycia obrazu , w fotografii produktowej czy też wnętrzarskiej , unika się rozmyć szumów .


Studiopolaroid – Fotografia Reklamowa

firma : Artis  Visio

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

Kot w obiektywie  Hasselblad'a 


Witam Was serdecznie przedstawiam Wam koty w obiektywie . Produktowa fotografia wełnianych materiałów dla kotów i nie tylko , w modernistycznym skandynawskim klimacie . Firma Alwero która od lat zajmuje się produkcją wełnianych rzeczy , zwraca szczególna uwagę na jakość produktu , która jest produkowana w Polsce .Łączy nature i wełniane produkty , zwierzęta są nieodłączną częścią tego wspaniałego projektu .   Sprawa nie była o tyle łatwa gdyż kot nie jest tak posłuszny jak pies taki kadr jak ten graniczy z cudem . Oświetlanie typu Bowens , aparat Hasselblad H . Studiopolaroid – Fotografia Reklamowa

firma : Alwero

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Produktowa

 Children of the revolutionFotografia konceptowa , o tematyce nuklearnej po wojennej . Zadanie nie było łatwe , dzieciak miał 3,5 lat , więc jego posłuszeństwo przed obiektywem bywało różne , raczej na nie . Oczywiście to nie tylko On był taki m łobuzem , z reguły praca z dziećmi wymaga dużego poświecenia . Ustawieni świateł , wstępnej scenografii , okiełznanie młodego człowieka . Następnie obróbka w CaptureOne , Photoshop oraz Corel Paint . I wszystko gotowe . Pracowałem tu na oświetleniu Bowens oraz Hasselblad H .

Studiopolaroid – Fotografia Portretowa


Misplaced childhood


Fotografia konceptowa , czy też portretowa to mój ulubiony rodzaj fotografii . Ten obraz nazwałem „misplaced childhood „ wcielamy się w postać jej charakter , sytuację jak ją otacza . Zaczynam od fotografowania samej postaci i wstępnej aranżacji oraz charakteryzacji . Ustawiamy światło aby pasowało do otaczającego tła które malujemy już komputerowo Corel Painter i wrzucamy w Photoshop aby wszystko połączyć w całość . I na sam koniec powstaje takie ładny portret , który estetką wykona odchodzi od standardowego wykonywania fotografów z głównych ulic naszego miasta .  

Studiopolaroid – Fotografia Portretowa

 

Sportowy produkt 


Fotografia produktowa cechuje duża wrażliwość na detale , może nie jest to najtrafniejsze określenie , lecz gdy zastanowimy się nad tyj w jaki sposób nabywamy produkty online , zwracamy uwagę na to czy produkt nam się podoba czy też nie . W fotografii produktowej używam świateł Bowens o stałym nie zmiennym świetle , pamiętamy że temperatura świateł w warunkach studyjnych to 3000 k a na zewnątrz 5000k wszystko powyżej nabiera barw ciepłych a poniżej zimnych .Detaliczność , ostrość z którą nie eksperymentujemy w tym rodzaju fotografii .

Studiopolaroid – Fotografia Reklamowa

firma : RTR

Diabeł czai się  w detalu

Wilokrotnie byłem pytany czy  apart średnioformatowy  , typu Hasselblad PhaseOne Mamiya są potrzebne . Odpowiedź jest prost First Impression ,  w fotografii produktowej  jeżeli coś jest pokazane z dużym naciskiem na detal , produkt jest duzo ładnieszy i łatwiej go sprzedać

Studiopolaroid – Fotografia Reklamowa

firma : Danielle

.

Horse czyli koń w obiektywie 


Koń w obiektywie , to nie małe wyzwanie .Patrzy się z zainteresowaniem co robią tu światła , blendy, obiektywy , softboxy oraz statywy . Zadanie było bardzo przyjemne pokazać jego postać oraz przyczepę dla konia , stworzoną dla niego luksusowa rzecz . Nie używa się błysku gdyż może to bardzo wystraszyć zwierze a to może być niebezpieczne dla nas oraz dla konia . Pracujemy na odbijanym naturalnym świetle , szybkiej przesłonie gdyż jest to ruchliwe stworzenie .

StudioPolaroid - fotografia reklamowa

Firma - PD Horses Ltd

Space Fashion Super Girl 


Grafika towarzyszy w tworzeniu końcowego efektu w fotografii produktowej czy też reklamowej . Zaczynam prace w Capture One , a potem przerzucam do Photoshop i tam tworzę cała resztę .

Studiopolaroid - Fotografia Reklamowa

Firma  -  Tundra Fasion Logic

Eco Trendy - Ekologia i chemia


Trendy Eco – to sesja która miała połączyć Fashion oraz Ekologie , ten fodzaj fotografi można nazwać fotografia reklamowa lyb fotografią ptoduktową … tło złożone z płyty wiórowej oraz liści … Sprzęt który brał udział to Bowens oraz Hasselblad H oraz Phase One P30  .

Łukasz Kitlinski - Studiopolaroid

Firma - Trendy  

Duszek  czyli  ghost  - fotografia produktowa


Fotografia  produktowa wymaga  przedstawienia produktu bez zbednych elementów typu manekin , czy model ..wiec należy wykonać tzw. duszka ... rezultat ? sami ocencie w jaką stronę zmierza  fotografia .

Łukasz Kitlinski - Studiopolaroid

Firma - Woolinsky

Tundra  -  nowa sesja fashion 


Tundra to firma która jest produkowana w Polsce i szczerze brzydzi się chińską produkcja .. zdjęcia wykonane za pomocą Hasselblad H i światła Bowens . Koncepcja Max Sobolak . Makijaż Beata Bojda . Asystent Paulina Jaworowska . Dziękuję za wspaniałą prace ...

Studiopolaroid – Fotografia Reklamowa

firma : Tundra

Hasselblad Xpan  24x 65mm czyli fotografia  dla zaawansowanych 


Hasselblad XPan to nietypowy aparat typu dalmierz  lecz nie jest to zwykły dalmierz o wymiarze filmu 24x36 , lecz 24x65 .. dzięki temu nietypowemu wymiarowi możemy uzyskać bardzo oryginalne nietypowe zdjęcia. Hasselblad Xpan można kupić tylko z drugiej ręki , lecz jego koszt to około 2000 $ . Obiektywy do tego cudeńka to 30 mm 45 mm oraz 90 mm. Polecam gorąco ten cudowny aparat , aby wejść w fotografie na nawyższym zaawansowanym poziomie .

Studiopolaroid –Hasselblad Xpan

 

                                           Złoty Iphone  w fotografii produktowej


Deatliczność i grafika .... koncept oraz wykonaie .. dostałem telefon zrobiony ze  złota ?! , po co komu takie cudo :) ?? nie wiem  , ale wykonać zdjecie należy poprawnie . Koncept , kadr i grafika aby niebyło nudno .. i mamy efekt ... 

                                                                                                                                   

Studiopolaroid – Fotografia Reklamowa

firma : Iphone gold

Tekstura i detal , czyli zdjęcie nie z komórki .....


Degrengolada w trampkach … takie słowa narzucają mi się na usta gdy widzę tzw „ Backstage , czy blogi „ utrwalone komórkowymi zdjęciami … pragnę zaprezentować backstage z sesji produktowej firmy Woolinsky . Można też  podpiąć do fotografii produktowej lub reklamowej.  Wykorzystałem do tego aparat Hasselblad z obiektywem 50 -110 plus tuba 26mm ..może troszeczkę inne zdjęcie niżeli typowy backstage na kturym widać majtki fotografa lub bałagan w pracowni ..

Studiopolaroid – fotografia reklamowa

firma : Woolinsky

Czy wełna gryzie?


Przedstawiam Wam najnowsze zdjęcia grup Musher  , inaczej zaprzęgi psie . wykorzystałem tu światlo naturalne , nature która łaczy sie z wełna oraz Musher'ami :....W tej fotografii Produktowej  pewien typ fotografii  HDR podkreśla kolorystyke natury , wyciąga  unikatową kolorystykę  listków  , która  w tym okresie jest bardzo krótka chwilą.


Łukasz Kitlinski - fotografia produktowa

Firma - Hover - http://woolhover.comSmaczny proukt 


Aby dobrze uchwycić produkt należy zbudować doskonałą dla danego produktu  atmosferę , w tym przypadku jest to sieć rybacka … wykorzystałem tu światła studyjne , oraz średni format aparatu typu Hasselblad aby wydobyć z produktu maksymalna detaliczność…

 

                                                                                                                                       

Studiopolaroid – fotografia Reklamowa

firma : Stara Wędzarnia

Woolinsky nowa sesja


Moda , o tym marzy chyba każdy fotograf , pamiętajmy pomyśleć trochę nad ekspozycja i aranżacją .. aby uniknąć zdjęć na białym tle …:) Fotografia Reklamowa chrakteryzuje się ciekawymi pomysłami oraz aranżacją . Aparat jaki używałem to Hasselblad H z przystawką Phase One P 30 . Oprogramnowanie Capture One oraz Photoshop .


                                                                                                                                     Łukasz Kitliński - Studiopolaroid

                                                                                                                                                   Firma     - Woolinsky 


Fotografia Portretowa


Portret jako fotografia protretowa  jak go wykonać najlepiej ?   … pamiętaj uchwycić charakter  postaci , jego dusze, zwyczaje , postarjmy się przekonać osobę aby zachowała się tak jak zachowuje się w codziennym życiu .  .. ważna częścią tego rodzaju fotografii jest niebanalne światło oraz kadrowanie . 

Sprzęt - Hasselblad H  , Phase One P30 , Photoshop , Capture One 


Studiopolaroid - Lukasz Kitliński

Fotografia ślubna nie musi być nudna .

Fotografia ślubna , powinna być wyjątkowa nie tylko dla Pary Młodej lecz także dla fotografa , kompozycja , kadrowanie , światło  to wszystko składa się na przyjemny dla oka efekt . Ważne w fotografii ślubnej jest wykonie reportażu aby był czarno biały  nie kolorowy , czerń i biel jest bardziej efektowna i klasyczna .    Aby podsumować  , w fotografii ślubnej   kadrowanie , światło to czynniki których nie powinno sie bagatelizować , gdyż to one składają sie na dobre zdjęcie .

.

Studiopolaroid – Lukasz Kitlinski

Fotografia ślubna

Firma  - StudioPolaroid

Sprzęt - Hasselblad H2 PhaseOneP30 - Bowens 

Typ fotografii - Fotografia Ślubna